April je mesec knjig, saj 2. aprila praznujemo Mednarodni dan knjig za otroke, 20. april je Dan slovenske knjige23. april pa je Mednarodni dan knjige in avtorskih pravic.

Tudi zato smo danes, 17. aprila, že drugič letos organizirali sejem rabljenih knjig. Prvi knjižni sejem v tem šolskem letu smo imeli 4. oktobra. Ker je bil uspešen in učencem v veliko zadovoljstvo, smo se odločili, da ga ponovno izvedemo. Odziv učencev je bil tudi tokrat izjemen, saj so na sejem prinesli 170 knjig in jih prav toliko tudi odnesli domov. Največ knjig so si izmenjali učenci 1. triletja. Izmenjava knjig je ena od motivacij za branje in druženje ob knjigi.

Učencem in staršem želim veliko prijetnih trenutkov ob skupnem branju. Čas, ki ga preživimo skupaj, je nenadomestljiv!

Več slik v Galeriji slik