NACIONALNI PROJEKT “RASTEM S KNJIGO”

V šolskem letu 2019/2020 bo že štirinajsto leto zapored potekal nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture “Rastem s knjigo” – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu.

Letos je bila izbrana knjiga pisateljice Janje Vidmar z naslovom Elvis Škorc, genialni štor.

Image result for janja vidmar              Image result for elvis škorc

Podarjeno knjigo bodo učenci 7. razreda brali za domače branje.

Vsak sedmošolec prejme zgornjo knjigo ob obisku najbližje splošne knjižnice, letos bo to 14. novembra 2019. Obisk Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, in sicer Oddelka za mlade bralce, vključuje spoznavanje knjižnično informacijskega znanja, seznanjanje z novejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev knjige.
Z vsakoletnim izvajanjem projekta, želimo šolarje motivirati k branju slovenskih avtorjev mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta “Rastem s knjigo” so:

– spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;

– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev in mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;

– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.