NACIONALNI PROJEKT “RASTEM S KNJIGO”

V šolskem letu 2020/2021 bo že petnajsto leto zapored potekal nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture “Rastem s knjigo” – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu.

Knjiga za to šolsko leto bo izbrana šele oktobra 2020.

Podarjeno knjigo bodo učenci 7. razreda brali za domače branje.

Vsak sedmošolec prejme zgornjo knjigo ob obisku najbližje splošne knjižnice. O datumu vas bomo obvestili naknadno. Obisk Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, in sicer Oddelka za mlade bralce, vključuje spoznavanje knjižnično informacijskega znanja, seznanjanje z novejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev knjige.
Z vsakoletnim izvajanjem projekta, želimo šolarje motivirati k branju slovenskih avtorjev mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta “Rastem s knjigo” so:

– spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;

– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev in mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;

– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.