Rezultat iskanja slik za bralna značka logotip    www.mb.sik.si - /slike/Mariborska_knjiznica/Mediji/

Bralna značka se začne 17. septembra, na dan Zlatih knjig. To je tudi rojstni dan slovenskega pisatelja Franceta Bevka.

Letos praznujemo 60. obletnico bralne značke – izvirne slovenske iniciative za spodbujanje branja.

Knjige za bralno značko si lahko izberete po lastni izbiri oziroma s pomočjo priporočilnih seznamov (spodaj v priponkah). Z veseljem pa vam bo pri izbiri knjig pomagal/a mentor/mentorica bralne značke in knjižničarka.

Bralna značka se uradno zaključi 2. aprila, na mednarodni dan knjig za otroke in rojstni dan svetovno znanega pravljičarja Hansa Christiana Andersena.

Zaradi izrednih razmer tudi v tem šolskem letu smo se mentorji bralne značke na OŠ Dekani odločili, da bralno značko podaljšamo do 17. maja 2021.

Uživajte v branju!

Priporočilni seznam knjig za BZ 1. razred