V petek, 5. aprila 2024, med 11.00 in 15.00 uro se je v Kopru odvijal dogodek Pot solidarnosti v okviru vseslovenskega Dneva za spremembe.

Pot solidarnosti je imela tri lokacije, in sicer Taverno, Gortanov trg in razgledno ploščad. Različne organizacije, društva in ustanove so ta dan ponudile mimoidočim eno aktivnost. Glavni namen je bil spodbuditi mimoidoče, da se vsaj za nekaj trenutkov preizkusijo v vlogi prostovoljca in naredijo nekaj dobrega za posameznike, družbo ali okolje.

S stojnico je sodelovala tudi naša šola. Učiteljica Nina ter prostovoljke Maja, Špela, Marija in Marinka so mimoidoče povabile k ustvarjalni dejavnosti. Mimoidoči so lahko pomagali tako, da so ustvarili knjižno kazalo za bodoče prvošolce.

Več slik v Galeriji slik