2. aprila, na mednarodni dan otroških knjig, je bila v Kopru zaključna prireditev Bralnega tekmovanja Berimo z Rovko Črkolovko, ki ga organizira Osrednja knjižnica Srečka Vilharja Koper. Prireditve so se udeležili vsi razredi iz obalnih in zamejskih šol, ki so izpolnjevali pogoje – 70% prijavljenih učencev iz posameznega razreda in vsaj ena prebrana knjiga.

Učenci naše šole so bili zelo uspešni tako posamezno kot skupinsko:

• v kategoriji NAJ BRALCI so zmagali: Simon Stergar iz 5.A (43 knjig) ter Vitan Mahne in Mihael Lakošeljac iz 6.B (42 knjig) – POUDARITI MORAMO, DA SO PREBRALI VSE KNJIGE IZ SEZNAMA!

• v kategoriji NAJ KOMENTARJI so bili nagrajeni: Simon Stergar iz 5.A ter Vitan Mahne in Mihael Lakošeljac iz 6.B
  • bralno tekmovanje v kategoriji 5. razredi: 5.A OŠ Dekani je dosegel 2. mesto
  • bralno tekmovanje v kategoriji 6. razredi: 6.B OŠ Dekani je dosegel 1. mesto in zmagal bralno tekmovanje
  • za nagrado so dobili izlet v Žičko kartuzijo in obisk Centra vesoljskih tehnologij Hermana Noordunga

Žička kartuzija je najstarejša kartuzija na slovenskem - Sloveniaholidays.com  Kaj je Center Noordung in zakaj ga obiskati? - Kam.si

• Iskrene čestitke vsem nagrajenim učencem in njihovim mentoricam Mojci Selinšek, Mojci Stergar in Moniki Komel!