Dragi učenci 3. triletja,

končno si lahko tudi vi, kot člani šolske knjižnice, izposojate e-knjige preko portala sBiblos. To je prva slovenska e-knjižnica. Osnovnošolcem ponuja širok izbor e-knjig za domače branje, pa seveda tudi za bralno značko in prostočasno branje.

V portal sBiblos se prijavite s svojim Arnes AAI uporabniškim imenom in geslom.

Izposodite si lahko največ 3 e-knjige hkrati. E-knjigo imate lahko izposojeno največ 30 dni, nato se e-knjiga zaklene in do nje ne morete več dostopati. Lahko pa si jo ponovno izposodite. Na mesec si je mogoče izposoditi 10 e-knjig.

Navodila za uporabo sbiblos:

Za branje izposojene e-knjige potrebuješ:

– mobilni telefon Android ali iOS (telefon, tablica) z naloženo aplikacijo Biblos2

(naložite iz Trgovine Google Play na telefonu s sistemom Android oz. AppStore na Apple napravah)

– osebni računalnik, na katerem je naložen program Adobe Digital Editions (klik)