NACIONALNI PROJEKT “RASTEM S KNJIGO”

 V šolskem letu 2022/2023 bo že sedemnajsto leto zapored potekal nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture “Rastem s knjigo” – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu.

V tem šolskem letu je bil za sedmošolce izbran strip z naslovom Reformatorji v stripu ali kako smo Slovenci dobili prvo res dooolgo knjigo (in eno krajšo, ki je opisala, kako pišemo). Strip je narisal Jaka Vukotič, besedilo pa je napisal Boštjan Gorenc. Knjiga je izšla pri založbi Škrateljc.

          Reformatorji v stripu | Boštjan Gorenc - Knjigarna Bukla

Podarjeno knjigo bodo učenci 7. razreda brali za domače branje.

Vsak sedmošolec prejme zgornjo knjigo ob obisku najbližje splošne knjižnice. Letos so sedmošolci knjižnico obiskali 30. marca 2023. Obisk Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, in sicer Oddelka za mlade bralce, vključuje spoznavanje knjižnično informacijskega znanja, seznanjanje z novejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev knjige. Z vsakoletnim izvajanjem projekta, želimo šolarje motivirati k branju slovenskih avtorjev mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta “Rastem s knjigo” so:

– spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;

– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev in mladinskega leposlovja;
– spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;

– motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.