V sredo, 24. 5. 2023, je v Kopru potekal Veseli dan prostovoljstva, kjer so se javnosti predstavile prostovoljske organizacije z našega območja. Ob tej priložnosti so prostovoljci OŠ Dekani za vrtčevske obiskovalce dogodka pripravili zanimive “stare” igre in predstavili svoje prostovoljske dejavnosti, ki potekajo v sklopu interesne dejavnosti Prostovoljstvo:

  • redno individualno prostovoljsko delo, eno uro na teden, pomoč mlajšim učencem v PB pri pisanju domačih nalog in učenju
  • skupinske oblike prostovoljskega dela:

medvrstniške povezave: priprava učnih uric/dejavnosti za učence 1. triletja in otroke Vrtca Dekani in Rižana, druženje ob igri v skupinah podaljšanega bivanja; vsakoleten nastop na Pediatričnem oddelku v SBI;

medgeneracijske povezave: vsakoleten praznični nastop in druženje v Obalnem domu upokojencev v Kopru;

dobrodelonost: sodelovanje v dobrodelni akciji Hladilnik toplega srca pod okriljem Radia Capris, zbiranje srebrnih kovančkov za Urbana pod okriljem Palčice Pomagalčice, zbiranje hrane za Obalno zavetišče za zapuščene živali;

skrb za okolico šole:  15. aprila na svetovni dan mladih prostovoljcev in vseslovenski dan za spremembe smo uredili šolsko okolico in posadili rožice.

Prispevek v Primorski kroniki 24. 5. 2023

Prispevek na eKoper

Več slik v GALERIJI