Na OŠ Dekani smo v petek, 9. februarja 2024, učenci in učitelji obeležili slovenski kulturni praznik s kulturno prireditvijo. Ob tej priložnosti je vodja Območne izpostave Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Koper, ga. dr. Mateja Palčič Puzzer, OŠ Dekani slavnostno podelila zastavo Kulturne šole. OŠ Dekani se v svojem delovanju ponaša z različnimi kulturnimi udejstvovanji tako znotraj kot izven šole. Zastavo je v imenu šole prevzela ravnateljica Selina Lešek.

Tudi tokrat je bila kulturna prireditev posvečena pesniku Francetu Prešernu, pa tudi drugim nagrajencem Prešernovega sklada. Veselo in razigrano sta zapela otroški in mladinski pevski zbor, mlajši in starejši učenci so suvereno deklamirali pesmi slovenskih pesnikov, učenci dramskega krožka pa so odigrali zabavne skeče. Na koncu so se učenci pomerili v kvizu in se izkazali v poznavanju življenja in del našega največjega pesnika.